Lidstvo za posledních několik desetiletí změnilo mnoho záznamů z minulosti. Něco ale přesto změnit nejde. Náš potenciál je vázán určitými vědeckými principy a některé věci prostě není možné (nebo téměř nemožné) dělat. Podívejme se na některá fakta o lidských schopnostech, které vás mohou překvapit.
1. Složit papír 8krát: Papír formátu A4 lze složit až 7krát.
Bořiči mýtů provedli experiment a dospěli k závěru – ani velmi velký list papíru nelze složit více než 7krát.
2. Ohnout malíček bez toho, aniž byste pohnuli prsteníčkem.
Všechny prsty jsou propojené. Sdílí šlachy, které vám umožní ohnout prsty. Pokud se pokusíte jeden ohnout, další prst se s ním ohne, ikdyby jen málo.
3. Triky s jazykem.
Schopnost dělat různé triky s jazykem je výsledkem genetiky. Srolování jazyka do tvaru trubičky je často popisováno jako dominantní rys a není mnoho lidí, kteří by to dokázali.
4. Pohybování ušima nahoru a dolů.
Nyní již zakrnělá schopnost od našich předků.
5. Pěst do úst: musíte mít velmi malou pěst a velká ústa.
Není třeba jít ani ven, abyste provedli výzkum srovnání velikosti pěsti a úst. Dospělé ruce se obvykle pohybují mezi 15,2 cm a 11,9 cm. A normální ústa je 2,75 in (7 cm).
6. Olíznout si loket: můžete to udělat pouze tehdy, pokud jste obdařeni krátkou horní paží v kombinaci s abnormálně dlouhým jazykem.
7. Mluvení při dýchání: zkuste to.
Chcete-li mluvit, potřebujete vzduch, aby se vibrace a zvuky šířily. Při vdechování můžete stále produkovat zvuky, ale zní to zvláštně.
8. Polkněte lžíci plnou skořice.
Skořice obsahuje látky, které spouští dávící reflex.
9. Polechtejte se
Neurologičtí vědci označili cerebellum za součást mozku, která nám brání samo polechtání. Tato část našeho mozku může odlišit očekávané pocity od neočekávaných pocitů.
10. Zadržíte-li dech, spontánně vydechnete.
Nemůžete jen tak zastavit svůj vlastní dech. Kyslík je nezbytný pro normální metabolické procesy a náš smyslový systém je navržen tak, aby měřil hladiny CO2 a motivoval k dýchání. Když tato úroveň stoupá do určitého bodu, cítíte nutkání dýchat.
11. Rychle otáčejte rukama stejnou rychlostí.
Nejsme symetrické bytosti a to platí i pro naše ruce. Pravá ruka může být silnější než levá, takže jí můžete otáčet rychleji nebo vytvářet větší kruh.
12. Zlomte vejce, které drží jeho horní a dolní část.
Příroda si jen tak nehrála, když si vybrala kulovitý tvar pro vejce. Když prsty tlačíme na vejce, tlak je rozložen po celém povrchu vajíčka. A pokud je stejný tlak na celé vejce, je menší napětí na skořápce.