in

Chcete zapadnout do týmu či kolektivu? 10+ věcí, kterým se raději vyhněte.

Zdroj : adme.ru
Reklama

Vědci tvrdí, že navazování přátelství nebo alespoň menších kamarádství v práci je důležité. Spokojení a klidní zaměstnanci přinášejí do společnosti více peněz, netrpí depresí a nejsou rozptylováni intrikami. Navíc je vždy užitečné mít přítele, který vás chápe a podporuje i v těch nejnepříjemnějších dnech. Nicméně, dostat se do týmu není tak jednoduché, jak se zdá: existuje spousta věcí, které mohou člověka vytrhnout z kolektivu, aniž by o tom věděl. Tady máte pár příkladů.

1. Špatná nálada.

Ve skutečnosti je stížnost dobrým způsobem zahájení rozhovoru: můžete si povídat o příšerném počasí, dopravních zácpách nebo barmanech, kteří byli u večeře hrubí. Avšak navždy nespokojení zaměstnanci jsou nebezpeční: za prvé, obtěžují všechny kolem sebe a za druhé, ztěžování je nakažlivé .

Zdroj : adme.ru

2. Politicky zaměřená témata a názory.

Diskuze o politice zabírá pracovní dobu, během níž by se mohlo udělat něco užitečného. Zkušení rekruti říkají, že pokud se vytrvale snažíte zapojit do diskuse o „hloupých“ zákonech nebo životní úrovni v zemi, musíte toto téma urychleně změnit: hádkou se stejně nic nezmění.

Zdroj : adme.ru

3. Nikdo nemá rád fanatiky.

Dnes je módní bojovat o životní prostředí, pomáhat zvířatům a pomáhat charitě. Samozřejmě, jedná se o velmi důležité iniciativy, ale tohle by mělo jít mimo kancelář. Většina šéfů a řadových zaměstnanců má negativní postoj vůči fanatikům.

Zdroj : adme.ru

4. Nemytý hrnek snižuje šance na kariérní růst.

Nepořádek na pracovišti naznačuje nezralost a nezodpovědnost zaměstnance. A dalších 36% zaměstnavatelů nezvýší plat osoby, která nedokáže eliminovat takové banality.

Zdroj : adme.ru

5. Vyhnout si “špinavým tématům”.

Při rozhovorech v práci musíte být skutečným diplomatem a nedovolit si neslušné výroky. Diskuse o spolupracovnících nebo již propuštěných je špinavým tématem. Ani jeden šéf nebude mít rád osobu, která tráví pracovní dobu nečinným povídáním a intrikami. Chválit kolegy však není zakázáno, je však stále lepší u povídání i pracovat.

Zdroj : adme.ru
Reklama

6. Dobré jméno pracovníka může záviset i na půjčování věcí.

Nikdy si neberte nic bez zeptání: ani pero ze stolu kolegy, ani papír z tiskárny. Kancelářské potřeby, které společnost nakupuje, nevlastní zákonní zaměstnanci. Každá věc je majetkem někoho jiného a ve většině podniků si to hlídají.

Zdroj : adme.ru

7. Demonstrace vašeho smyslu pro humor je nebezpečná.

Dobrý vtip utvořený v kruhu kolegů vám může pomoci při navazování vztahů. Ne každý má ale takový smysl pro humor jako vy a i obyčejné vtipy na plešaté lidi, může někdo brát vážně. Naše paměť je navíc navržena tak, abychom si na negativní vzpomněli mnohem lépe než na pozitivní.

Zdroj : adme.ru

8. Vizáž a uhlazené vystupování hraje klíčovou roli.

Dokonce i nejvzdělanější člověk může někdy mít potíže nemluvit sprostě. Ale ovládne se, protože to dokáže poškodit kariéru. V průzkumu provedeném mezi zaměstnavateli se ukázalo, že více než polovina šéfů považuje za hloupé a nekompetentní lidi ty jedince, kteří nemluví spisovně.

Zdroj : adme.ru

9. Nemocní lidé v kanceláři snižují efektivitu týmu.

Kancelářské prostory jsou zpravidla navzájem propojené či přímo otevřené prostory. I jeden nemocný člen týmu může tak nakazit tucet lidí. Nejen že jsou pak nemocní lidé neproduktivní, kvůli bolestem hlavy, ale také snižují účinnost celého týmu. Hlavní pravidlo v chřipkové sezóně: ​​Cítím-li se špatně – zůstanu doma a piju kuřecí vývar .

Zdroj : adme.ru

10. I za jemný zápach vás mohou nenávidět.

Některé produkty jsou velmi zákeřné: když je uvaříte, voní chutně, ale jakmile je začnete ohřívat v mikrovlnné troubě, šíří se kolem neobvyklý zápach. Takto fungují například ryby, brokolice, vejce a kořeněná jídla.

Zdroj : adme.ru

11. Hromadný e-mail nevyžadující odpověď.

Ve velkých společnostech se hromadné zasílání reklam stává často. Berete tak ale drahocenný čas tuctům zaměstnanců.

Zdroj : adme.ru

12. O kariérních plánech je také lepší mlčet.

Časy, kdy lidé pracovali na jednom místě celý jejich život, jsou dávno pryč (a to je dobře). Chtít si najít lepší místo a vyšší plat, není nic špatného. Závist ostatních ale není dobrá věc.

Zdroj : adme.ru

Reklama