in

Na to pozor! Těchto 8 detailů o vás řekne příliš mnoho.

brightside.me
Reklama

Po mnoha testech a spoustě průzkumů si vědci všimli určitých souvislostí mezi zvyky a osobnostními rysy. Dochvilnost, způsob, jakým člověk nosí tašku, nebo jak si někdo pověsí roli toaletního papíru, může říct o povaze mnohem víc, než si myslíte. Ve skutečnosti se můžete stát moderním Sherlockem Holmesem a někoho překvapit nepříliš zjevnými závěry vycházejících z jeho každodenních zvyků. Tak jdeme na to.

1. Způsob, jakým obvykle nosíte tašku.

  1. Pokud taška visí na loktu s ohnutou paží, obvykle je to pozice profesionální ženy. Projevuje tak důvěru a dokonce i členové královské rodiny často drží své tašky  právě takto.
  2. Pokud tašku držíte pod paží a přidržujete si ji zespodu, tak to znamená, že jste normální, uvolnění a příliš se nezajímáte o svůj vzhled.
  3. Pokud ji máte zavěšenou přes rameno, na němž ji přidržujete, tak to značí potřebu něco skrývat.
  4. Pokud tašku držíte dole za rukojeti, může to říkat něco o nejistotě, protože to není nejpraktičtější způsob nošení.
brightside.me

Expert na řeč těla ale dodává, že tyto signály nemusí nutně platit pro všechny a nejsou vždy konzistentní.

2. Způsob skladování toaletního papíru.

Způsob, jakým si pověsíte roli toaletního papíru, o vás také ledasco řekne. Lékaři otestovali 2 000 mužů a žen a zjistil, že dominantní jsou ti, kteří toaletní papír skladují odtrháváním vzhůru. Lidé, kteří vytahují papír zespodu jsou poslušnější a submisivní.

brightside.me

3. Způsob, jakým si pořizujete selfie.

Vědci také našli některé vzorce chování ve způsobu, jakým si člověk dělá selfie. Jak se ukázalo, přátelštější lidé častěji fotografují zdola. Zároveň je méně pravděpodobné, že by svědomitější lidé ukázali soukromý prostor v pozadí své fotografie. Osobnosti, které jsou otevřené novým zkušenostem, pravděpodobněji projeví na fotce pozitivní emoce a například úzkostliví lidé mají podle vědců tendenci dělat „kachní obličej“.

brightside.me

4. Styl vaší chůze.

Odborníci na řeč těla si všimli souvislosti mezi naším stylem chůze a osobností. Lidé s propadlými rameny bývají smutní. A pokud jsme šťastní, naše chůze je velmi energická. Pokud změníme chůzi, můžeme změnit i naši náladu. Naše chůze může také sloužit jako identifikátor zranitelnosti. Když skloníme hlavu, může to znamenat, že jste v tuto chvíli citliví a slabí.

brightside.me

5. Podání ruky.

Podání ruky může také souviset s některými aspekty osobnosti. Lidé s pevným stiskem ruky jsou více extrovertní a otevřenější novým zážitkům. Jsou také méně neurotičtí a stydliví než ti, kteří mají bezvládné podání ruky.

brightside.me
Reklama

6. Čas strávený na telefonu.

Vědci si všimli souvislostí mezi „závislostí“ člověka na jeho mobilním telefonu a jeho emoční stabilitou. Zjistili, že lidé, kteří byli závislí na svých telefonech a trávili s nimi spoustu času, měli tendenci být nervóznější a neurotičtější.

brightside.me

7. Dochvilnost.

Dochvilnost je faktor, kterého si můžeme v práci vážit. Výzkum ukázal, že lidé, kteří přijdou pozdě do práce nebo z práce odejdou dříve, mají menší motivaci. A totéž lze říci o opaku – pokud jste někde vždy včas, máte dobrou motivaci. Je však důležité přimět lidi, aby odcházeli, když je pracovní doba u konce, protože pozdním pobyty v práci se ukazují jako vyčerpanost a nespokojenost se životem.

brightside.me

8. Nervové tiky a zlozvyky.

Vědci natáčeli lidi během různých situací a sledovali jejich reakce. Výsledky ukázaly, že u těch, kteří měli vysoké perfekcionistické sklony, se častěji projevovaly příznaky stresu, frustrace a nudy. Může to být proto, že perfekcionisté pravděpodobně dělají raději něco než nic.

brightside.me

Tak to vidíte. Člověk někdy nemusí říci ani slovo a hned po vstupu do místnosti o sobě může prozradit tolik věcí, jako by si s vámi hodiny a hodiny povídali. Stačí mít jen bystré oko a všímat si každého detailu. Doufáme, že vám tyto poznatky k něčemu byly a pamatujte, že tak jak budete chtít vy z někoho číst, tak i ostatní mohou číst z vás.

Čerpali jsme z brightside.me

Reklama