Příroda je všude kolem nás. I ty na první pohled nejvíce umělé věci mají přírodní původ a to je důvod, proč i po stovkách až tisících letech stále se zdokonalujících objevů a poznatků nás nepřestává překvapovat, je toho jednoduše tolik, že možná ani nemáme šanci během celé naší existence objevit všechny rostliny, živočichy, přírodní jevy atd. Je však zároveň velké množství takových záležitostí, které již známe a na některé z nich se nyní mrkneme!
1. Obří svazek hroznů.
Tento gigantický svazek hroznů je složený s běžných svazků hroznů. Co myslíte, kolik vína by z toho asi mohlo být?
2. Dokonalý kruh.
Každého, kdo chodí na houby, potěší tím víc, čím více jich najde na jednom místě. V tomto případě jich je opravdu hodně a navíc tvoří téměř dokonalý kruh.
3. Termitiště z knihy.
Takto se o tuto knihu dokázalo postarat několik termitů. Je sice zničená, na druhou stranu to vypadá jako nějaké abstraktní umělecké dílo!
4. Zapomenutá dolarová mince.
Tato dolarová mince zde musela být opravdu dlouho, když se podíváte, jak je hladká. Navíc zde vytvořila zajímavou stopu.
5. Co bylo dřív?
Jedna z klasických otázek je, jestli bylo dřív slepice, nebo vejce. V tomto případě si však můžete zkusit tipnout, jestli byla dřív lampa, nebo strom?
6. Přírodní lampa.
Dnes ráno se mi povedla tato fotka. Odraz slunce za rampouchy se na nich roztáhlo takovým způsobem, že to vypadá jako lampa.
7. Zmrzlé, nebo shnilé?
Toto jsou starší dýně mého kamaráda. Jde těžko poznat, jestli jsou nahnilé, nebo zmrzlé, každopádně vypadají velmi zajímavě.
8. Kde jsou nehty?
Anonychie je vzácná porucha, kdy člověku na jedné či obou rukou zcela chybí nehty. Na této fotce můžete vidět, jak to vypadá.
9. Menší hnízdo…
Několik včel se rozhodlo si udělat úl mezi oknem a okenicemi. Otevírat okno již není úplně bezpečné.
10. Zombie apokalypsa je tu!
Tato houba vypadá opravdu strašidelně. Působí to jako kdyby se oživlá mrtvola snažila vyhrabat z hlíny. Že by počátek zombie apokalypsy?
11. Talířovka obrovská
Talířovka je největší medúzou na světě. Největší zaznamenaná měla průměr talíře 210 cm a přes 36 metrů dlouhá chapadla. I tato je úctyhodně velká.
12. Rampouch rostoucí z pavučiny.
Rampouchy většinou “rostou” například ze střechy či z okapu, tento však roste z pavučiny. Zajímavé je, že ho ta pavučina udrží.
Jak se říká, člověk se učí celý život a v případě přírody to platí dvojnásob. Když si uvědomíme, kolik objevů, o kterých zatím nemáme tušení, na nás ještě nejspíš někde čeká, tak je to docela fascinující, nemyslíte?
Čerpali jsme z brightside.me