Řeč těla předchází vašemu líčení, oblečení a dokonce i samotnému mluvení. Proto jsou to právě gesta, která primárně ovlivňují to, jak nás lidé vnímají. My však věříme, že by mělo být více okouzlujících lidí mezi námi, takže jsme sestavili stručného průvodce ve světě gest, která byste neměli zbytečně používat, abyste nezničili svou přitažlivost.
1. Držení ruky za zády
Držení ruky za předloktím je silným negativním signálem pro vaše okolí. Protože tuto pozici obvykle zaujímáme hlavně když jsme smutní nebo naštvaní. A čím výše se chytnete za ruku, tím nešťastnější se lidem budete zdát.
2. Zkřížené kotníky
Zkřížené kotníky poukazují na to, že si nejsme jisti, o čem mluvíme. Pokud máme u toho i ruce v kapsách, můžeme se vsadit, že nás nikdo nebude ani poslouchat, o čem mluvíte. Schováváním rukou v kapsách se obvykle snažíme skrýt nervozitu. Ačkoli toto gesto má mnoho významů a musí být interpretováno kolektivně, nejčastěji jej používáme, když jsme nervózní.
3. Propletené prsty
Ruce u sebe s propletenými prsty jsou lepší verzí paží zkřížených na hrudi. “Chci si od tebe nějak udržovat odstup, nemám na vtipy náladu,” toto přesně tohle gesto sděluje lidem kolem.
4. Zvednuté propletené prsty
Varianta předchozí pózy, jen o něco ještě horší. Čím výše zvedneme ruce, tím více se za ně chceme schovat.
5. Skleslé držení těla
Špatné držení těla nejen tělu škodí, ale také signalizuje ostatním, že jsme bezmocní, nejistí sami sebou a obecně je všechno špatně. Při chůzi se narovnejme v zádech a zvedněme nohy – věřte nám, změní to váš vzhled víc než nové šaty.
6. Křivý úsměv
Pro mnohé se takový křivý úsměv již stal zvykem. Lidé ho vnímají spíše jako úšklebek sarkasmu. Nenásledujme příklady padouchů z filmů, neváhejme se upřímně a otevřeně usmívat – tímto způsobem získáme mnohem více fanoušků.
7. Dlaň natažená k partnerovi
Toto gesto nemají všichni v lásce a měli bychom s ním být opatrní. Pokud sedíme s někým u stolu a povídáme se, nedávejme před něj svoji ruku, jako na fotografii zamilovaných párů. Partner může toto znamení považovat za „Prosím, přestaň už mluvit“ a bude si pamatovat jako nepříjemnou osobu. To vše samozřejmě neplatí pro situaci, kdy oproti vám sedí osoba, kterou chcete chytit za ruku.
8. Pěsti v bok
Docela agresivní držení těla, které někdy děláme hlavně proto, že nevíme, kam dát ruce. Jeho signál ale je: „Tak co mi řekneš? V žádném případě ale nebudu souhlasit.“ Mírně řečeno, tento postoj není příliš příznivý pro konverzaci a důvěru.
9. Palec
Všichni známe toto gesto. Je to, jako by někdo ukázal palcem někam dozadu. Je to ale, jako kdyby jste říkali: „Ano, já vím, já vím,“ a jakákoli z vašich odpovědí vypadá jako nedbalost.
10. Ruce složené v pěst
Tato poloha rukou hovoří o skrytém napětí a strachu a čím výše je pěst zvednutá, tím vyšší je stupeň napětí. Zdá se, jako kdybychom byli připraveni od někoho udeřit. Lidé ve vašem okolí to z vás cítí, a proto s lidmi, kteří sedí na obchodních jednáních se zaťatými pěstmi, se dohody uzavírají méně často.
11. Ruce u úst
Během rozhovoru bychom neměli držet ruku u úst. Za prvé, partner si bude myslet, že se před ním chceme schovat a něco skrýt. A zadruhé, ruka zastíní ústa a náš hlas zní nesrozumitelně. Kdo by se pak chtěl s někým takovým bavit?
12. Vyhrožování prstem
Když chceme někoho o něčem přesvědčit, často používáme ukazováček, jako přísný učitel, ale účinek je opačný: lidé nemají rádi, když je někdo učí.
Tajemství charisma je obecně jednoduché, čím otevřenější je vaše držení těla, tím snazší pro vás bude udělat první dobrý dojem na ostatní. Narovnejte se v ramenech, ukažte otevřené dlaně a jak se říká, buďte milý a můžete očekávat zázraky. Sami si všimnete, že jste si získali větší jistotu a důvěru ostatních, protože to, jak držíme své tělo, ovlivňuje i to, jak se cítíme
Čerpali jsme z adme.ru