in ,

Top 10 mýtů o přežití, které by vás ve skutečnosti zabily!

Zdroj : adme.ru
Reklama

Můžete se podívat na nespočet filmů o hrdinech, kteří přežili na nehostinných ostrovech a pouštích. Ať už to byl Robinson Crusoe nebo Rambo, opravdu tomu věříte? Dnes vám totiž ukážeme top 10 nejčastějších mýtů, kterým lidé věří, ale ve skutečnosti, by vás v boji se životem spíše zabily.

1. Jeskyně je tím pravým místem pro rozdělání ohně. – NENÍ!

Teplem by se kameny v jeskyni zahřály, začaly by se rozpínat a tím by došlo k narušení stability celé té kamenné masy.

Zdroj : adme.ru

2.  Čerstvě ulovené ryby lze jíst syrové. Sushi, přeci taky jíme. – NE!

Musíte si uvědomit, že váš žaludek není připraven na syrové rybí maso bez jakýchkoli úprav. Velké bolesti břicha by vás neminuly.

Zdroj : adme.ru

3. Granát můžete hodit potichu a bez povšimnutí. – NE!

Po vytáhnutí rozbušky uvnitř udeří menší kladívko do zásobníku s výbušnou směsí. Ikdyž vybouchne až za 3-4 sekundy, o žádnou tichou akci se rozhodně nejedná.

Zdroj : adme.ru

4. K zastavení krve můžete použít škrtidlo. – Jen to NE!

Když si kvůli masivnímu krvácení nasadíte škrtidlo, nemůžete jen používat jako normální náplast. Díky narušení srdečního tepu můžete mít infarkt, ale hlavně byste museli poté končetinu amputovat.

Zdroj : adme.ru

5. Sledování televizního pořadu o přežití v extrémních podmínkách vás připraví na skutečné přežití. – NESMYSL!

Nezapomeňte, že jakýkoli televizní projekt vytváří tým o desítkách lidí, kteří vždy zůstávají v zákulisí. Včetně lékařů a záchranářů, připravených okamžitě přijít a zasáhnout.

Zdroj : adme.ru

Reklama

6. Vařená voda je 100% bezpečná. – NENÍ!

Vaření zabíjí pouze bakterie, ale nečistí vodu od škodlivých částic. Například, bez ohledu na to, jak dlouho vaříte bahnitou vodu s malými částicemi, nikdy nebude bezpečné ji vypít.

Zdroj : adme.ru

7. Pokud se ztratíte, jděte dolů po řece a dříve nebo později dojdete k lidem.

„Dříve nebo později“ jsou klíčová slova. Ano, kvůli potřebě vody, lidé často sídlili podél řek, ale … Můžete jít i týdny, aniž byste našli jediné obydlí. 

Zdroj : adme.ru

8. Mokré oblečení je vždy lepší než žádné. – NE VŽDY TOHLE PLATÍ!

Například, pokud je teplota vzduchu pod nulou a mokré oblečení máte na sobě (propadli jste například ledem), bude vás to studit hodně dlouhou dobu. Voda má velmi velkou tepelnou kapacitu – tzn. potřebuje spoustu energie a času na zahřátí. To z vás bude dřív rampouch. 

Zdroj : adme.ru

9. V poušti musíte nejprve najít zdroj pitné vody. – NE NE!

Je to důležitá věc, ale ne jako číslo 1. Jako první musíte najít stín a čekat, až se setmí. Nesmíte ztratit poslední vodu, co ještě máte v těle. Pokuste se najít velký balvan a sedět ve stínu. Držte se dál od horké země: je lepší sedět na stromě, na odpadcích nebo i nějakých šatech. Pohybovat se a hledat vodu můžete až za soumraku.

Zdroj : adme.ru

10. Je třeba si schovávat vodu na později.

Pokud máte žízeň, musíte sedět ve stínu, v pohodě a pít. Být na slunci a potlačovat potřebu vody, není dobrý nápad. Můžete mít úpal a upadnout do mdlo.

Zdroj : adme.ru

Reklama