in

Videohra jako pomůcka při dějepisu? Učitel hrál ve třídě Assassin’s Creed!

youtube.com
Reklama

Dámy a pánové, určitě si pamatujete na svá školní léta a nějaké ty oblíbené či neoblíbené předměty. Tělocvik, přírodopis, matematika, avšak co takový dějepis? Ve většině případů nepatřil mezi ty nejoblíbenější a žáci jej spíše prospali. Jeden učitel na to ale kápnul!

Co kdybychom vám řekli, že dějepis nemusí být jen o nudných letopočtech, uspávajících výkladech a knihách, které nikdy žádného žáka nezajímaly? Jak totiž pan učitel Mahathey zjistil, výuku můžeme pojmout daleko zajímavějším a poutavějším způsobem, který i odpovídá dnešní době. Prostě si se svými žáky zahrál videohru!

TikTokem začalo kolovat video středoškolského učitele, který našel způsob, jak začlenit oblíbenou videohru do svých hodin a upoutat tak pozornost svých studentů a i milionů lidí online. Žáky totiž o starověkém Řecku učil s pomocí videohry Assassin’s Creed!

@mrmahathey Nothing like using Assassin’s Creed to teach the Battle of Thermopylae #fyp #foryou #assassinacreed #odyssey #teacher #history #historyteacher #middleschoolteacher ♬ original sound – Jade1803

Jak můžete vidět na videu, všichni přítomní byli naprosto uneseni a monitorem doslova zhypnotizování. Místo toho, aby se učili o starověkém Řecku z knížek, učitel Mahathey se rozhodl přímo v hodině hrát Assassin’s Creed Odyssey, jedenáctý díl hry ukazující bitvu u Thermopyl, jednu z nejvýznamnějších bitev řecko-perských válek.

K dnešnímu dni má video neuvěřitelných 2,5 milionu zhlédnutí a přístup učitele pochopitelně sklízí velký úspěch. I když se to možná nezdá, ve skutečnosti mohou být videohry v určité míře opravdu prospěšné. Několik studií ukázalo, že nám videohry pomáhají zlepšit kognitivní funkce, jako je paměť, multitasking a řešení problémů. Mají vliv na strategické a kreativní myšlení nebo dokonce zlepšení koordinace rukou a očí.

A co říkáte na tuto metodu výuky vy? Líbil by se vám takovýto dějepis?

Tématem jsme se inspirovali na boredpanda.com

Reklama